• خانه
  • >
  • اخبار
  • >
  • گزارش سخنرانی «بینایی و روانشناسی اعصاب»

گزارش سخنرانی «بینایی و روانشناسی اعصاب»

سخنرانی بینایی و روانشناسی اعصاب در سالن آمفی تئاتر دبیرستان علامه‌حلی تهران برگزار شد.

این سخنرانی در روز پنجشنبه ۲۶ مرداد ماه با استقبال گسترده علاقمندان به علم و پژوهش در ساعت ۱۰ صبح با سخنرانی دکتر مریم وزیری برگزار شد.
این رویداد در حالی آغاز شد که جمعیت حاضر برای سخنرانی، بالغ بر ۵۰۰ نفر بود و برخی از شرکت کنندگان، در خارج از سالن سخنرانی را دنبال می‌کردند.

دکتر آرش افراز و همسر ایشان، دکتر مریم وزیری، در دبیرستان علامه‌حلی، دو سخنرانی در زمینه‌ی نوروساینس ارائه کردند.

«نوروساینس» یا در زبان فارسی «علوم اعصاب»  یک علم میان‌رشته‌ای است که کار آن، بررسی کارکرد پیچیده‌ترین بخش بدن موجودات زنده، یعنی مغز آن‌هاست و سعی دارد تا به این سوال پاسخ دهد که مغز چگونه کار می‌کند؟

افراد شرکت‌کننده، از ساعت ۹:۳۰ وارد دبیرستان شدند و پس از تحویل گرفتن پوشه‌هایی شامل کاغذ و عینک سه‌بعدی، به سمت سالن آمفی‌تئاتر شهید بهشتی دبیرستان رفتند. پس از پخش قرآن و سرود ملی، مراسم با صحبت‌های نماینده‌ی معلمی باشگاه فیزیک علامه‌حلی، جناب آقای ایلخانی، آغاز شد. پس از ارائه‌ی توضیحاتی در مورد برنامه، از خانم دکتر وزیری دعوت‌شد تا صحبت‌های خود را آغاز کنند.

ایشان در سخنرانی خود به موضوعاتی راجع به بینایی و خطاهای دید پرداخته و با آزمایش‌های ‌تجربی این توانایی حضار را به چالش کشیدند!

پس از آن در ساعت ۱۱ حضار جهت استراحت و پذیرایی به خارج از سالن رفته و در این بین درباره‌ی سخنرانی اول به بحث و گفتگو پرداختند.
سپس نوبت به سخنرانی دکتر آرش افراز رسید. ایشان نیز در طی سخنرانی خود به موضوعاتی نظیر روانشناسی، نوروساینس، تشخیص چهره و… پرداختند.

در دقایق پایانی سخنرانی، از حضاری که از این دو سخنرانی سوال داشتند خواسته‌شد تا فرم‌هایی که مربوط به پرسش سوال بود و در ابتدای مراسم به آن‌ها داده‌شده بود را پر کنند و تحویل دهند تا بخش پرسش و پاسخ مراسم توسط مجری برنامه برگزار شود.

در انتها با درخواست مجری، سخنرانان آمادگی خود را برای راهنمایی علمی پروژه‌های باشگاه فیزیک اعلام نموده و بخش رسمی سخنرانی با گرفتن عکس‌های یادگاری با اساتید به پایان رسید.

بعد از آن همگی به باشگاه فیزیک رفتند و عده‌ای از اعضای باشگاه، فعالیت‌هایی که در آن انجام می‌شود را شرح دادند. در آخر هم آقای دکتر آرش افراز و خانم دکتر مریم وزیری برای دبیرستان علامه‌حلی و باشگاه فیزیک، یادداشتی به رسم یادبود نوشتند.

پس از مراسم، جلسه‌ای با حضور دکتر افراز و دکتر وزیری با اعضای باشگاه فیزیک برگزار شد که در آن اعضا به معرفی باشگاه فیزیک پرداخته و از تجربیات علمی دکتر افراز و دکتر وزیری بهره‌مند شدند‌.
این سخنرانی درحالی برگزار شد که اولین سخنرانی باشگاه فیزیک علامه حلی پس از افتتاحیه رسمی آن بوده است.
به زودی مطالب بیشتری راجع به این سخنرانی در رسانه‌های باشگاه منتشر خواهد شد.
منتظر برنامه‌های‌ بعدی ما باشید.

ثبت نام در باشگاه فیزیک👇

عضویت در باشگاه فیزیک

_دست‌نوشته دکتر آدش افراز برای باشگاه فیزیک

 

_دست‌نوشته دکتر مریم وزیری برای باشگاه فیزیک

 

_یادبود دکتر آرش افراز برای دبیرستان

 

_یادبود دکتر مریم وزیری برای دبیرستان

حسین دارستانی

نویسنده: حسین دارستانی

حسین دارستانی، دانش آموز سوم ریاضی دبیرستان علامه حلی تهران. علاقمند به فیزیک HV و نانو و مدیریت. از نظرم "تغییر" رکن اساسی زندگی هر انسانه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.